Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

REGULAMIN KONKURSU WIEDZY O POSTĘPOWANIU CYWILNYM

§ 1

1.  Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o postępowaniu cywilnym wśród studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

2.  Organizatorem konkursu jest Zakład Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Koło Naukowe Postępowania Cywilnego TBSP UJ.

 

§ 2

1.  Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

2. Uczestnikami konkursu mogą być studenci będący w trakcie kursu przedmiotu Postępowanie cywilne na kierunku Prawo, studiujący na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w trybie stacjonarnym bądź niestacjonarnym.

3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dokonanie zapisu na wykładzie z postępowania cywilnego albo na dyżurze prowadzącego wykład do dnia 6 maja 2024 r.

4. Uczestnik konkursu zobowiązany jest do zapoznania się z niniejszym regulaminem. Regulamin konkursu i inne informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej Zakładu Postępowania Cywilnego WPiA UJ oraz na portalu internetowym facebook.com na profilu Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ.

 

§ 3

Konkurs obejmuje wiedzę z zakresu postępowania cywilnego w części dotyczącej ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r., poz. 1550) oraz ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r., poz. 1144).

§ 4

  1. Konkurs składa się z dwóch etapów.
  2. Konkurs odbędzie się w dniu 13 maja 2024 r. (etap pisemny - zdalnie) oraz 14 maja 2024 r. (etap ustny - stacjonarnie). Informacje w tym przedmiocie zostaną umieszczone na portalu internetowym facebook.com na profilu Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ oraz na stronie internetowej Zakładu Postępowania Cywilnego WPiA UJ.
  3. Etap pierwszy konkursu obejmuje rozwiązywanie testu składającego się z 30 pytań wielokrotnego wyboru, gdzie przy każdym z pytań możliwa jest jedna, dwie, trzy lub cztery odpowiedzi poprawne. Test nie obejmuje pytań, w których żadna z odpowiedzi nie byłaby poprawna.
  4. Etap drugi konkursu ma formę ustną i polega na udzieleniu odpowiedzi na pytania Komisji konkursowej.
  5. W czasie konkursu jego uczestnicy nie mogą korzystać z tekstu ustaw ani z pomocy naukowych.
  6. Z etapu pierwszego konkursu Komisja Konkursowa sporządza listę rankingową obejmującą listę osób zakwalifikowanych do etapu drugiego. Lista rankingowa będzie dostępna na stronie Zakładu Postępowania Cywilnego WPiA UJ oraz na portalu internetowym facebook.com na profilu Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ. Lista rankingowa zawiera wyłącznie numer indeksu uczestnika konkursu, miejsce na liście oraz liczbę uzyskanych punktów.
  7. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowanych zostanie 15 osób z najlepszym wynikiem w pierwszym etapie konkursu, jednak nie niższym niż 16 punktów. W wypadku równej liczby uzyskanych punktów przez osoby znajdujące się na liście rankingowej, do drugiego etapu konkursu dopuszczonych zostanie więcej niż 15 osób (wszystkie osoby z równą liczbą punktów spełniające ww. kryteria).
  8. Wszyscy uczestnicy konkursu zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu będą mogli otrzymać ocenę pozytywną z egzaminu z Postępowania cywilnego na podstawie wyników drugiego etapu konkursu. Uczestnik konkursu może odmówić przyjęcia oceny zaproponowanej mu przez Przewodniczącego Komisji Konkursowej oraz przystąpić do egzaminu z Postępowania cywilnego na zasadach ogólnych.
  9. Laureaci I i II miejsca zyskują możliwość wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym, który odbędzie się 24 maja 2024 r. w Poznaniu.
  10. Komisja konkursowa może przewidzieć także nagrody rzeczowe, w szczególności książki lub czasopisma naukowe.
  11. Uczestnicy konkursu mogą otrzymać certyfikat udziału w konkursie.

 

§ 5

1.   Nad przebiegiem Konkursu czuwa Komisja Konkursowa.

2.   Komisja Konkursowa składa się z pracowników naukowych Zakładu Postępowania Cywilnego WPiA UJ. Przewodniczącym Komisji Konkursowej jest Kierownik Zakładu Postępowania Cywilnego WPiA UJ dr hab. Radosław Flejszar.

3.   Komisja Konkursowa może powołać, także spoza osób wskazanych w ust. 2, sekretarza konkursu. Sekretarz konkursu zajmuje się dokumentacją konkursu i może uczestniczyć bez prawa głosu w naradzie Komisji Konkursowej.

4.   Komisja Konkursowa ustala szczegółowy harmonogram konkursu.

 

§ 6

  1. Wyłącznie Komisja Konkursowa jest uprawniona do dokonywania wiążącej wykładni postanowień niniejszego Regulaminu oraz rozstrzygania ewentualnych wątpliwości związanych
    z jego stosowaniem, jak również
    co do kwestii związanych z przebiegiem lub wynikami konkursu.
  2. W zakresie nieuregulowanym w Regulaminie konkursu stosuje się decyzje Komisji Konkursowej.
  3. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie wymagają uzasadnienia.
  4. Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie uznaje się za jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie oraz wykorzystywanie danych osobowych do celów związanych z organizacją konkursu.

 

§ 7

Informację o osobach zakwalifikowanych do II etapu konkursu należy przekazać w terminie do dnia 15 maja
2024 r. organizatorowi ogólnopolskiego etapu konkursu.